Citrosan

Citrosan

0 / 5 gebaseerd op 0 reviews

Citrosan is een pijnstillende en koortsverlagende drank die gebruikt wordt om verkoudheids- en griepverschijnselen te verminderen. De werkzame stoffen in dit geneesmiddel zijn paracetamol en vitamine C. Meer info

Laagste prijs
€ 4,70
Beschikbaarheid
In voorraad
Recept vereist
Nee

* Prijs is inclusief BTW.

  • iDeal
  • MisterCash
  • Klarna
  • Bitcoin
  • Sofort
  • Zelf overboeken
Product
Prijs *
Product – Prijs *
Bijsluiter(s)

Wat is Citrosan?


Citrosan is een pijnstillende en koortsverlagende drank die gebruikt wordt om verkoudheids- en griepverschijnselen te verminderen. De werkzame stoffen in dit geneesmiddel zijn paracetamol en vitamine C. Paracetamol is een koortsverlagende pijnstiller. Vitamine C geeft de weerstand een boost, waardoor het lichaam het virus beter onder controle krijgt en zodoende sneller herstelt. Citrosan is zonder recept verkrijgbaar in verpakkingen van 5, 10 en 15 sachets.

Waar wordt het medicijn voor gebruikt?


Dit geneesmiddel wordt toegepast bij griep en verkoudheid. Klachten die bij deze aandoeningen horen zijn onder andere:

  • Hoofdpijn;
  • Keelpijn;
  • Hoesten (kriebelhoest of vastzittende hoest);
  • Niezen;
  • Verstopte neus of loopneus;
  • Verminderde eetlust;
  • Koorts;
  • Spierpijn.

Griep en verkoudheid worden veroorzaakt door verschillende virussen. Citrosan kan deze aandoeningen niet genezen, maar zorgt er wel voor dat de symptomen zoals pijn, koorts en andere ongemakken snel verdwijnen.

Hoe gebruikt u Citrosan?


Citrosan wordt geleverd als een poeder. Los de inhoud van 1 sachet op in heet water, voeg eventueel wat suiker toe en roer goed. De warme drank die dan ontstaat, heeft een frisse citroensmaak. Probeer de citroendrank zo heet mogelijk op te drinken. Dit heeft een weldadig effect op de keel. Gebruik dit geneesmiddel niet langer dan 14 dagen achtereen zonder overleg met de arts.

Dosering


Citrosan bevat 500 mg paracetamol en 50 mg vitamine C per sachet. De aanbevolen dosering is als volgt:

  • Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: 1 tot 2 sachets per keer, maximaal 6 sachets per dag.
  • Kinderen van 12 tot 15 jaar: 1 sachet per keer, maximaal 4 tot 6 sachets per etmaal.
  • Kinderen van 9 tot 12 jaar: 1 sachet per keer, maximaal 3 tot 4 sachets per etmaal.


Wijk niet af van de aanbevolen dosering en lees voor gebruik de bijsluiter. Citrosan moet zo warm mogelijk gedronken worden en is daardoor niet geschikt voor kinderen jonger dan 9 jaar

Bijwerkingen


Medicijnen kunnen soms bijwerkingen veroorzaken. Citrosan bevat paracetamol, een geneesmiddel dat over het algemeen probleemloos wordt verdragen. Een enkele keer kunnen huiduitslag en galbulten als gevolg van overgevoeligheid optreden. Heeft u veel last van deze of andere bijwerkingen, raadpleeg dan een arts. In de bijsluiter leest u meer informatie over de eventuele bijwerkingen van dit product.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?


Citrosan is niet voor iedereen een geschikt geneesmiddel. Gebruik dit product niet als u:

  • Overgevoelig bent voor paracetamol, ascorbinezuur (vitamine C) of een van de overige bestanddelen van dit medicijn;
  • Geen suiker mag innemen (Citrosan bevat ongeveer 3 gram suiker per sachet);
  • Geen zout mag innemen (Citrosan bevat 123 mg natrium per sachet).

Vitamine C kan een wisselwerking hebben met andere medicatie. In de bijsluiter leest u meer over de contra-indicaties en wisselwerkingen.

Zwangerschap / rijvaardigheid / alcohol


Citrosan kan in de aanbevolen dosering zonder problemen gebruikt worden tijdens een zwangerschap en het geven van borstvoeding.

Er gelden voor dit product geen waarschuwingen wat betreft rijvaardigheid en het gebruik van alcohol.

Reviews (0)
0 / 5 gebaseerd op 0 reviews

Product review - Citrosan

U heeft niet alle velden (volledig) ingevuld. Controleert u a.u.b. de rood omlijnde invoervoelden.

U heeft voor dit product reeds een review geplaatst

Bedankt! Uw review wordt na goedkeuring binnen een dag online geplaatst.

Klik op de sterren om een beoordeling te geven