Kinderen hebben een verhoogde kans op astma en eczeem als ze drie of meer keer per week fastfood eten. Dit blijkt uit onderzoek dat is geplaatst in British Medical Journal. Voor dit onderzoek zijn meer dan 500.000 kinderen onderzocht, uit meer dan 50 landen. Uit de resultaten blijkt dat bij kinderen die in hun tienerjaren drie of meer keer per week fastfood eten, de kans op zware astma 39 procent hoger is. Bij kinderen in de leeftijd van 6 en 7 jaar is dit 27 procent.
Fruit positief effect
Volgens de onderzoekers heeft het eten van meer dan drie stuks fruit per week juist een positief effect. De kans op astma en eczeem neemt met 11 tot 14 procent af. Een mogelijke verklaring is dat het verhoogde gehalte aan verzadigde vetten en transvetzuren in fastfood invloed hebben op immuniteit, terwijl vitamines en antioxidanten in verse groenten en fruit een gunstig effect hebben op astma.
Dieet niet nodig
Mensen met astma hoeven niet een speciaal dieet te volgen. Wel kunnen bepaalde voedingsmiddelen de symptomen verergeren, zoals koeienmelk, eieren, noten, gist en schaaldieren. Malayka Rahman van Asthma UK adviseert mensen met astma om gezond en evenwichtig te eten.
`Mocht er een oorzakelijk verband zijn tussen fast food en symptoom prevalentie van astma en eczeem, dan zijn deze bevindingen van belang voor de volksgezond, als gevolg van de wereldwijde stijgende consumptie van fastfood`. Dit stellen de onderzoekers Innes Asher van the University of Auckland en Hywel Williams van the University of Nottingham.
Bron: bbc |