Paracetamol

Paracetamol

5 / 5 gebaseerd op 1 reviews

Paracetamol kwam in 1893 voor het eerst op de markt. Sindsdien is het ’s werelds meest gebruikte koortsverlagende pijnstiller. Artsen adviseren bij pijnklachten en koorts altijd eerst Paracetamol omdat het weinig bijwerkingen geeft en goed verdragen wordt. Meer info

Laagste prijs
€ 0,70
Beschikbaarheid
In voorraad
Recept vereist
Nee

* Prijs is inclusief BTW.

  • iDeal
  • MisterCash
  • Klarna
  • Bitcoin
  • Sofort
  • Zelf overboeken

Wat is Paracetamol?


Paracetamol kwam in 1893 voor het eerst op de markt. Sindsdien is het ’s werelds meest gebruikte koortsverlagende pijnstiller. Artsen adviseren bij pijnklachten en koorts altijd eerst Paracetamol omdat het weinig bijwerkingen geeft en goed verdragen wordt. Ook kinderen en zwangere vrouwen kunnen deze pijnstiller zonder bezwaar gebruiken. Paracetamol is zonder recept verkrijgbaar.

Waar wordt het medicijn voor gebruikt?


Paracetamol (werkzame stof: paracetamol) wordt gebruikt om pijn te stillen en koorts te verlagen. Het gaat hierbij om lichte tot matige pijn, zoals:

  • Hoofdpijn (spanningshoofdpijn, migraine, clusterhoofdpijn);
  • Pijn en/of koorts bij griep of verkoudheid (keelpijn, oorpijn, hoofdpijn);
  • Pijn na inenting;
  • Spit of andere rugpijn;
  • Spier- en gewrichtspijn;
  • Menstruatiepijn.

Paracetamol voorkomt dat pijnprikkels in de hersenen aankomen, waardoor u de pijn niet meer voelt. Het pijnstillende en koortsverlagende effect treedt na ongeveer een half uur op. Bij gebruik van de zetpillen merkt u na ongeveer een uur verlichting van de klachten. De werking van Paracetamol houdt zo’n 6 uur lang aan.

Hoe gebruikt u Paracetamol?


Deze pijnstiller is in diverse soorten verkrijgbaar. Er zijn onder andere paracetamol tabletten, zetpillen, bruistabletten, kauwtabletten, smelttabletten, drankjes en poeders. De zetpillen en Paracetamol in vloeibare vorm zijn ideaal voor gebruik bij kinderen. De kauw- en smelttabletten kunt u onderweg zonder water innemen. Kies de variant die het beste bij u past. In de bijsluiter van het product leest u hoe u Paracetamol toedient of inneemt.

Dosering


Paracetamol is verkrijgbaar in de sterktes 120 mg, 240 mg, 500 mg en 1000 mg. De algemene richtlijnen voor dosering zijn als volgt:

  • Volwassenen en kinderen vanaf 15 jaar: één- tot driemaal daags 500 tot 1000 mg.
  • Kinderen van 12 tot 15 jaar: vier- tot zesmaal daags 500 mg.
  • Kinderen van 9 tot 12 jaar: drie- tot viermaal daags 500 mg.


Wacht minimaal vier uur voordat u de volgende dosis inneemt.

Voor kinderen jonger dan 9 jaar moet een lagere dosering worden gebruikt. U kunt hiervoor zetpillen, drank of kauwtabletten in de sterktes 120 mg en 240 mg gebruiken. De arts kan u hierover informeren. Wijk niet af van de aanbevolen dosering en lees voor gebruik de bijsluiter.

Bijwerkingen


Paracetamol veroorzaakt zelden bijwerkingen. Klachten die heel soms optreden, zijn onder andere:

  • Huiduitslag of galbulten door overgevoeligheid;
  • Hoofdpijn. Dit kan optreden als u te vaak pijnstillers slikt, waardoor het lichaam er afhankelijk van is geworden.

In de bijsluiter vindt u meer informatie over de eventuele bijwerkingen van dit geneesmiddel.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?


U mag Paracetamol niet gebruiken als u overgevoelig bent voor de werkzame stof paracetamol of een van de hulpstoffen in het product. Wees voorzichtig met het innemen van deze pijnstiller als u grote hoeveelheden alcohol gebruikt of als u lijdt aan een lever- of nieraandoening. In de bijsluiter leest u meer over de contra-indicaties en overige waarschuwingen.

Zwangerschap / rijvaardigheid / alcohol


Paracetamol kan in normale hoeveelheden gewoon gebruikt worden tijdens een zwangerschap of het geven van borstvoeding. Overleg met de arts als u deze pijnstiller langdurig moet gebruiken.

Matig uw gebruik van alcohol als u paracetamol inneemt. Drinkt u veel alcohol, dan mag u maximaal 2000 mg paracetamol per etmaal innemen.

Reviews (1)
5 / 5 gebaseerd op 1 reviews

PARACETEMOL

(5/5)
AMSTERDAM,

PRACHTIG EN GOEDKOOP ALTIJD DE LAAGSTE PRIJSGARANTIE!!!1

Product review - Paracetamol

U heeft niet alle velden (volledig) ingevuld. Controleert u a.u.b. de rood omlijnde invoervoelden.

U heeft voor dit product reeds een review geplaatst

Bedankt! Uw review wordt na goedkeuring binnen een dag online geplaatst.

Klik op de sterren om een beoordeling te geven